Menu strony

Wszechmocny Boże, Ojców naszych Panie!

 

KOMUNIKAT

DOTYCZĄCY MATERIAŁÓW LITURGICZNYCH  Z RACJI

ŚWIĘTA NARODOWEGO W 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy i zapraszamy do szczególnej modlitwy dziękczynno błagalnej w intencji Ojczyzny. To zaproszenie kierujemy do wszystkich diecezjan, a w szczególności do grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń działających w parafiach. W związku z tym przesyłamy Czcigodnym Księżom w załączniku materiały liturgiczne do wykorzystania w duszpasterstwie parafialnym.

Proponujemy by świętowanie 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczcić przez swego rodzaju „triduum niepodległości”: piątek 9 – listopada – czuwanie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny; sobota – 10 listopada od godz. 18.00 do 21.00 w całej diecezji odbędzie się czuwanie modlitewne za Ojczyznę, prowadzone przez koła Żywego Różańca, niedziela – 11 listopada  – uroczysta Msza święta dziękczynna z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”.

Przesłane materiały można również wykorzystać według własnej koncepcji duszpasterskiej, stosownie do możliwości parafii.

 

 

 

+ Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Krzysztof Chodkowski

Ceremoniarz Diecezjalny

 

 

 

Łomża, dnia 30 października 2018 r.

N.1402/2018