Menu strony

7. FESTIWAL MŁODYCH

CHRZEST, MŁODZI I MIŁOSIERDZIE

  1. FESTIWAL MŁODYCH „U KRÓLOWEJ MŁODZIEŻY”

„ŚWIADKOWIE MIŁOSIERDZIA”

– Płonka Kościelna 18 czerwca 2016 r.

„Festiwal Młodych” w Płonce Kościelnej to wyjątkowe wydarzenie w skali naszej diecezji, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. Tegoroczne spotkanie będziemy przeżywać pod hasłem „Świadkowie Miłosierdzia”, co oczywiście związane jest z przeżywanym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia i przygotowaniami do ŚDM w Krakowie. Organizatorem spotkania jest jak co roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej przy współpracy z Gminą Łapy, parafią pw. św. Michała Archanioła oraz OSP w Płonce Kościelnej. Cieszy ogromnie fakt, że coraz więcej zaangażowania i troski o rozwój wydarzenia wykazują ruchy i stowarzyszenia, a wśród nich Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Lednicki, Alpha, Liturgiczna Służba Ołtarza.

W imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację zapraszamy Księży, Siostry Zakonne, Katechetów, Wychowawców, a przede wszystkim młodzież na 7. Festiwal Młodych do Sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Będzie to okazja do dziękczynienia za kolejny rok szkolny i katechetyczny, a dla młodych z ponad 100 parafii, także za przyjęty sakrament bierzmowania. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji. Będzie to również ostatni przystanek na drodze ku Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie.
Program:

10:00 – przyjazd i powitanie przy źródle „na Łasku” oraz „pielgrzymka miłosierdzia” do pola festiwalowego

I część – poznaj miłosierdzie

11:00 – zawiązanie wspólnoty

11:30 – Świadkowie Miłosierdzia – konferencja/modlitwa/uwielbienie/koncert – prowadzenie o. Łukasz Buksa OFM z zespołem.

14:00 – Obiad

II część – dotknij miłosierdzia

15:00 – spotkanie z miłosiernym Ojcem – katecheza, świadectwa, Koronka do Bożego Miłosierdzia (w trakcie możliwość spowiedzi w Strefie Pojednania)

16:00 – spotkanie z miłosiernym Samarytaninem – drama biblijna/spotkanie z Gościem/ adoracja Najświętszego Sakramentu

18:30 – Eucharystia

19:30 – kolacja

20:15 – Koncert – EXODUS 15

21:00 – apel Jasnogórski i zakończenie Festiwalu

Zgłoszenia i więcej informacji na www.ksm-lomza.pl, biuro@ksm-lomza.pl lub kom. 50141151 – ks. Robert Śliwowski

 

 

Łomża, dnia 20 maja 2016 r.

Nr 553/2016

 

Ks. Robert Śliwowski                                  + Tadeusz Bronakowski

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży             Wikariusz Generalny