Menu strony

8. Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej

Tegoroczna edycja Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej odbędzie się 17 czerwca 2017 r. po raz ósmy i przebiegać będzie pod hasłem

S.O.S. – Serce Obdarowane Sercem, Miłość za miłość!

Wśród zaproszonych gości wystąpią: ks. Jakub Bartczak, o. Łukasz Buksa, Wojciech Modest Amaro, Gaudeamus, Ruch Lednicki, Alumni WSD w Łomży.

Informujemy, że powstał scenariusz katechezy z załączonym filmem promującym Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej, jak również wyjaśniającym dlaczego jest ono organizowane i do kogo skierowane.

„Festiwal Młodych” w Płonce Kościelnej to wyjątkowe wydarzenie w skali naszej diecezji, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. Rokrocznie do Płonki Kościelnej przybywa ok. 2 tys. młodych. Wydarzenie jest traktowane jako dziękczynienie za kolejny rok szkolny i katechetyczny, a także jako pielgrzymka „bierzmowanych” do sanktuarium „Królowej Młodzieży”. Organizatorzy Festiwalu zachęcają Duszpasterzy i Katechetów do organizowania wyjazdów z parafii dla młodzieży. Koszt uczestnictwa wynosi 12 zł ( w tym pakiet pielgrzyma i dwa posiłki)

Program:

9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku” i „droga Maryjna”

10:30 – powitanie i uroczyste rozpoczęcie VIII Festiwalu Młodych  – ks. Łukasz Lipiński i ks. Marek Żmijewski oraz Ruch Lednicki

I część – „A TY IDZ…”

11:30 – katecheza/ animacja/pantomima/ – ks. Adam Ulatowski

12: 30 – koncert ewangelizacyjny i nauczanie – ks. Jakub Bartczak

13:30 – obiad

 II część – „….I CZYŃ PODOBNIE”

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (możliwość spowiedzi na polu pokuty oraz możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej w strefie pojednania)

15:15 – konferencja – o. Łukasz Buksa

16:00 – świadectwo – spotkanie z gościem

16:30 – Uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie

18: 00 – Eucharystia

20:00 – KONCERT – o. Łukasz Buksa z zespołem

 

W załączniku znajduje się konspekt katechezy do wykorzystania i linki do obejrzenia filmu promującego Festiwal.

Załącznik