Menu strony

ARMIA MIŁOSIERDZIA

dłonie

W dobie prześladowania religii chrześcijańskiej i szalejącego terroryzmu islamskiego, gdy według raportu papieskiej fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie co roku na świecie ginie ponad 170 tys. chrześcijan, w sercu s. Joanny SNMPN obecnie mieszkającej w Myszyńcu zrodziła się inicjatywa modlitwy za terrorystów islamskich pod nazwą: ARMIA MIŁOSIERDZIA.

Armia Miłosierdzia to wspólnota osób, którzy biorą w duchową opiekę jednego Brata terrorystę (Bogu wiadomego), i modlą się codziennie Koronką do Bożego Miłosierdzia wypraszając mu nawrócenie.

Zdaniem s. Joanny dziś nie musimy walczyć mieczem, ale to nie oznacza, że w naszym życiu nie ma już przestrzeni na walkę. Powinniśmy walczyć o wiarę i pokój na całym świecie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia w dowolnej porze dnia ofiarując ją za jednego Brata terrorystę.

Armia Miłosierdzia w obecnej chwili skupia 250 osób. Modląc się za terrorystę mogę pomóc także moim braciom i siostrom w wierze, mogę doprowadzić do zaprzestania przemocy. Przynależność do Armii to życie wartościami, stawianie sobie konkretnych wyzwań, to bycie odpowiedzialnym za pokój na świecie.

Duchowymi patronami Armii Miłosierdzia są: św. Paweł Apostoł (Szaweł – prześladowca) oraz św. Franciszek z Asyżu, który pragnął ponieść śmierć męczeńską z rąk wyznawców islamu dla ich nawrócenia.

Zapisując się do Armii podajemy następujące dane:

Imię ………………………………………………………….……

Nazwisko  …..……………………………………………………

Miejscowość zamieszkania …………………………………

Zgłoszenia kierujemy wprost do założycielki Armii: s. Joanny nr tel. 797 255 086 lub w_malg@interia.pl

 

Więcej na temat prześladowań chrześcijan można przeczytać:

http://ekai.pl/blogi/ksignacy/x924/przesladowanie-chrzescijan-w-xxi-wieku/