Menu strony

Film – „Sprawa Chrystusa”

Film „Sprawa Chrystusa” jest kolejnym dziełem twórców filmu „Bóg nie umarł”. Przedstawia drogę nawrócenia dziennikarza, który deklarował się jako ateista, a odnalazł Boga właśnie wtedy, gdy chciał udowodnić, że Boga nie ma.

Film opowiada w sposób apologetyczny o drodze racjonalnego, rozumowego docierania do wiary. Ale zdajemy sobie także sprawę z tego, że dopiero połączenie kerygmatu i apologetyki daje pełnię. Gdy rozumowe odkrywanie prawdy o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym zakończone będzie wewnętrznym przeżyciem tego, że Bóg żyje i że zmartwychwstał. Argumenty mogą nie przekonywać, nauczyciele mogą nie przekonywać, profesorowie uniwersyteccy mogą nie przekonywać, ale spotkanie, doświadczenie żywego Chrystusa przekonuje na pewno.

 

Film jest piękny także dlatego, że pokazuje, że bardzo często doświadczenie i odkrycie Pana Jezusa dokonuje się przez miłość. Film jest także o tym, że na drodze wiary potrzebujemy siebie nawzajem i tej drogi nie pokonuje się samemu. Na tej drodze trzeba mieć przewodnika, kogoś kto będzie szedł koło mnie, ta wiara dokonuje się tam, gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Boże – w rodzinach, małżeństwach, we wspólnocie ojców i matek. Chrystus taką drogę wiary dla nas przewidział i przygotował.

 

Premiera filmu „Sprawa Chrystusa” odbyła się w USA w dniu 7 kwietnia 2017 r.

Jego reżyserem jest Jon Gunn, autorem muzyki Will Musser.

W filmie występują: Erika Christensen, Faye Dunaway, Robert Forster.

Scenariusz jest oparty na prawdziwej historii Lee Strobla, dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej książki pod tym samym tytułem.

W łomżyńskim kinie Millenium film wejdzie na ekrany w dniu 9 grudnia br.