Menu strony

Lednica na „Amen”

welcome2016

Już 4 czerwca 2016 r. na Pola Lednickie przybędzie Polska młodzież, aby uczestniczyć w kolejnym, już XX Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem „AMEN”, będąc tym samym zwieńczeniem, wielkiego trzyletniego Triduum lednickiego: „W imię Ojca”, „W Imię Syna” i „W Imię Ducha Świętego”.

Okazji do świętowania jest jednak więcej, ponieważ w tym roku obchodzimy 1050-lecie Chrztu Polski i 800-lecie istnienia zakonu Dominikanów. Lednica czerpie z tradycji Chrztu – to tutaj Mieszko I przyjął chrześcijaństwo. Ma ona także duchowość dominikańską, która kształtuje charakter Spotkań. Naszym patronem jest św. Jan Paweł II, który nam wielokrotnie pomagał i błogosławił.

Inicjatorem i duszpasterzem Lednicy był śp. Ojciec Jan W. Góra, który powierzył temu dziełu znaczną część swojego życia. Spotkania na stałe wpisały się w kalendarz największych wydarzeń w Polsce, gromadząc ponad 100 tys. uczestników, będąc tym samym największym corocznym Spotkaniem młodych katolików na świecie.

Więcej na ten temat na: