Menu strony

Papieskie Dzieło

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PAPIESKIEGO
DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA

  

 

Komunikat dotyczący 19. Dnia Papieskiego

„Wstańcie, chodźmy!”

 

Już po raz 19., w niedzielę 13 października br., Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie „Wstańcie, chodźmy!”, hasło to jest tytułem książki napisanej przez św. Jana Pawła II w 2002 r. Tegoroczne obchody będą związane z czterdziestą rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 roku.

 

Dzień Papieski jest obchodzony od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października). Obchody tego dnia przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.

 

Zachęcamy Czcigodnych Księży do zorganizowania tego dnia, zgodnie z tradycją, różnych wydarzeń związanych z osobą św. Jana Pawła II. Jednocześnie, jak każdego roku, prosimy o przeprowadzenie przed kościołami zbiórki ofiar do puszek na rzecz młodzieży zdolnej i pochodzącej z ubogich środowisk. Głównym założeniem Dnia Papieskiego jest budowanie św. Janowi Pawłowi II żywego pomnika, którym mają być ludzie młodzi opierający swoje życie o wartości chrześcijańskie i będący równocześnie przyszłą elitą Kościoła i Ojczyzny.

 

Za włożony trud w organizację przebiegu Dnia Papieskiego oraz zbiórkę ofiar wyrażamy serdeczne podziękowanie.

 

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

 

 

          Ks. Zbigniew Pyskło

Przewodniczący Komisji Stypendialnej

 

 

 

 

Łomża, dnia 24 września 2019 r.

N. 1079/2019