Menu strony

UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA (UŁR)

Kochani Katecheci uczący młodzież szkół ponadpodstawowych i uczniów kl. VIII, zachęcamy Was do zainteresowania się poniższą treścią:

 

Zapraszamy wszystkich katechetów z Polski do przekazania zaproszenia na UŁR jako dobrego, duchowego prezentu na święta.

Zapraszamy wszystkie wydziały katechetyczne w Polsce do włączenia się w inicjatywę i prosimy o przekazanie katechetom informacji z prośbą o udostępnienie młodzieży :
zapowiedź UŁR tutaj  https://youtu.be/rW2GQDCPywM
+konkurs
link do transmisji tutaj: bit.ly/uwielbieniowa

 

Olga Kawecka

 

Od ponad pięciu lat w kościele o. Jezuitów w Łodzi raz w miesiącu odbywa się modlitewno – ewangelizacyjny wieczór dla nastolatków pod nazwą

UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA (UŁR).

Celem UŁR jest ewangelizacja uczniów ze szkół ponadpodstawowych i ostatnich klas podstawówek. Zamiarem naszym jest to, aby UŁR byłą iskrą, zapalnikiem, okazją do doświadczenia Kościoła żywego i radosnego. Podczas comiesięcznych wieczorów proponujemy młodzieży m.in.:

ü  Wspólną modlitwę, adorację, śpiew

ü  Nauczanie i świadectwo wiary młodych ludzi oraz zaproszonych gości, często znanych z różnych mediów.

Czas pandemii i zdalnego nauczania jest nie tylko trudem, ale  też nową szansą, która otwiera nas na nowe sposoby dzielenia się Dobrą Nowiną, że Jezus żyje, że Kościół to miejsce spotkania życia.

Zwracamy się z prośbą o przesłanie do wszystkich katechetów pracujących z młodzieżą w Waszej diecezji, informacji o tej inicjatywie, którą rekomenduje sam Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Krótki film reklamowy znajduje się tutaj: https://youtu.be/qdL0MT5uD_k

 

List_do_katechetĂłw_UĹ__R_2020

Rekomendacja Arcybiskupa