Pielgrzymka maturzystów 2021

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY

PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ
NA JASNĄ GÓRĘ 2021

 

Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów z terenu naszej Diecezji do udziału w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę. W czasie pielgrzymki, przez wstawiennictwo Czarnej Madonny, powierzajmy Bogu sprawy szkoły, a w szczególności maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości.

 

Młodzież pielgrzymuje na Jasną Górę według następującego porządku:

 

I grupa – 15 października 2021 r. (piątek) – dekanaty: Chorzele, Czyżew, Grajewo, Łapy, Łomża św. Michała Archanioła, Ostrów Maz. Wniebowzięcia NMP, Różan, Szczuczyn, Wysokie Maz., Wyszków.

 

II grupa – 22 października 2021 r. (piątek) – dekanaty: Jedwabne, Kadzidło, Kobylin, Kolno, Krasnosielc, Myszyniec, Ostrołęka św. Antoniego, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Rzekuń, Piątnica, Zambrów.

 

Przypominamy, że warto wcześniej przygotować młodzież do wyjazdu na Jasną Górę poprzez specjalną katechezę, poświęconą historii i znaczeniu jasnogórskiego sanktuarium, oraz przybliżyć program przebiegu pielgrzymki. Młodzież składa ofiarę na dar ołtarza (1 zł od osoby) oraz na pamiątkowy krzyżyk z rzemykiem (10 zł).

Zgłoszenia do udziału w Pielgrzymce oraz zamówienia na pamiątki przyjmowane są w Wydziale Nauczania i Wychowania Katolickiego mail: wydzialnwk@o2.pl lub tel. 86/ 216 25 91 w. 620 i tu też odbieramy zamówione krzyże.

Zwracamy się z prośbą do Dyrekcji poszczególnych szkół o przywiezienie ze sobą na Jasną Górę sztandaru, który znajdzie się na prezbiterium Bazyliki Jasnogórskiej
w czasie Mszy św.

 

 

Ks. dr Zbigniew Pyskło

Przewodniczący Wydziału

Nauczania i Wychowania Katolickiego

 

Łomża, dnia 9 września 2021 r.